T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Gaziosmanpaşa Necla-İlhan İpekçi Ortaokulu

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI 2013 PROJE SERGİSİ OKULUMUZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI 2013 OKULUMUZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

 

            Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı yürütülmektedir.

 

           “TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

            Okulumuz bu proje kapsamında belirlenen 1000 okul içerisinde yer almıştır. 08-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlediğimiz BİLİM FUARINDA; FEN VE TEKNOLOJİ dersinden 10, MATEMATİK dersinden 2 ve TEKNOLOJİ TASARIM dersinden 32 proje sergilenmiştir.

 

            Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Haluk SAYDAN’ın açılışını yaptığı Bilim Fuarımız büyük bir coşku içinde sürmüş olup Çankaya ilçesindeki pek çok okul tarafından ziyaret edilmiştir.

            GOP Necla-İlhan İpekçi Ortaokulu olarak pek çok ilke imza atmayı gelecekte de sürdüreceğiz…

 

TÜBİTAK BİLİM FUARLARI

           GOP Necla-İlhan İpekçi Ortaokulunda 8-9-10 Mayıs tarihlerinde TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında bir sergi düzenlendi. Ben yani Arda Sivri ve arkadaşımız İdil Dündar ile birlikte bu serginin içindeydik.

            Serginin ilk günü serginin en kalabalık olduğu gündü. Çeşitli okullardan çeşitli sınıflar sergimizi ziyaret etti. Broşürlerimiz kısa sürede tükendi. Hatta son broşürlerini alıp öğretmenlerden izin isteyerek fotokopi çektirmeye gidenlerimiz vardı. Bir süre sonra çok acıkmış, yorulmuştuk. Bu yüzden öğretmenlerimiz öğle arasına çıkmamıza izin verdi. Projelerimizi anlatmaktan boğazımız kurudu diyebiliriz, ama bunun için değerdi. Serginin ikinci ve üçüncü günleri ise okulumuzdaki sınıfların gezisiyle geçti, fakat bize göre en eğlenceli gün ilk gündü.

            Üçüncü günün sonunda TÜBİTAK töreni yapıldı. Sergide görevli öğretmen ve öğrencilere plaketler verildi. Hem heyecanlı hem de mutluyduk.

            Yaşadığımız bu üç gün için bunu yaşatan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Daha sonraki senelerde de bunun gibi projelerin olmasını istiyoruz.

                                                                                                                                                                                                              Arda SİVRİ 6-D

                                                                                                                                                                                                             İdil DÜNDAR 6-D

Yayın: 13.05.2013 - Güncelleme: 16.05.2013 21:41 - Görüntülenme: 983